Perşembe , 28 Mayıs 2020
Son Yazılar
Etiket Arşivi:

Asgari Ücret

Asgari Geçim İndirimi 2016

Her yıl asgari ücretli çalışanların merakla beklediği bir konu olan asgari geçim ücreti kıssaca AGİ olarak bilinen bu uygulama sayesinde işçilerin biraz daha da olsa nefes almaları sağlanmaktadır. Bilindiği gibi asgari geçim indirimi kişinin durumuna göre değişmekte kişi evli olup olmaması bu konuda göz önünde bulundurulmaktadır. Bu ücret tamamen işveren tarafından ödenmektedir ve yıllık olarak işveren tarafından hesaplanıp işçiye ödenen ... Devamını Oku »

Asgari Ücret 2016 Ne Kadar? – Brüt ve Net 2016 Asgari Ücret Tablosu

Asgari Ücret 2016, genel seçimlerin ardından netliğe kavuştu. 2016 Asgari Ücret Ne Kadar? sorusuna bu yazı üzerinden yanıt vereceğiz. Bilineceği üzere seçim vaadi olan Ak Parti tarafından 2016 yılında Asgari Ücretin 1300 TL olarak düzenleneceği vaad edilmişti. Başbakan tarafından bu vaadin Ocak 2016 itibariyle yürürlüğe gireceği duyuruldu. Buna göre 2016 yılında net asgari ücret 1300,99 TL olarak güncellendi. Detaylar haberin ... Devamını Oku »

Asgari Ücret Ne Kadar? Brüt – Net Asgari Ücret Hesaplama

Bulunduğumuz yılın Net ve Brüt Asgari Ücret Miktarlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yazımızın devamında Brüt ve Net Asgari Ücret Hesaplama tablosu ve asgari geçim indirimi bilgileri bulunmakta. Çalışma Bakanlığı dahilinde gelen açıklamalara göre 2013 yılı için asgari ücret açıklandı lakin yine asgari ücret ile geçimini sağlamakta olan insanlar için sevindirici bir hadise ile karşı karşıya olmadığımızı belirtmemizde fayda olacaktır. Bunun temel ... Devamını Oku »

2013 Asgari Geçim İndirimi Ne Kadar? – Asgari Geçim İndirimi Tablosu

Bu konuda 2013 Asgari Geçim İndirimi(AGİ) oranlarını paylaşacağız. Asgari geçim indirimi, çalışanların ücret gelirlerinin belirli bir bölümünün vergi dışı bırakılmasıdır. Daha geniş bir ifadeyle 16 yaşını doldurmuş olan ücretli çalışanların kazanmış oldukları gelirler üzerinden asgari geçimlerini sağlayacak miktarının toplam gelirlerinden düşülerek vergi dışı bırakılması demektir. 2013 yılı için asgari geçim indirimi (AGİ) belirlenmemiş olup tahminen 27 Aralık 2012 tarihinde netleşmesi beklenmektedir, bu ... Devamını Oku »

Asgari Ücret 2013 Ne Kadar – 2013 Asgari Ücret Zammı Miktarları

2013 Asgari Ücret Miktarları, Çalışma Genel Müdürlüğü İstatistik Dairesi tarafından belirlendi. Asgari Ücret 2013, 2012 yılına oranla yüzde 4.4 zamlandı. Yeni Asgari Ücret Miktarları 27 Aralık itibariyle Bakan Faruk Çelik tarafından açıklandı. Asgari Ücret Miktarları kesintiler hariç yani brüt olarak  978,60 TL, 16 yaşından küçük olan işçiler için 839.10 TL, 16 yaşından büyük kapıcılar içinse yine 978.60 TL olarak belirlendi. Ödemelerin, ... Devamını Oku »


Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |