Şifresiz SSK Sorgulama

Artık özel bilgilerinizi girerek Şifresiz SSK Sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz. E-Devlet Şifresine gerek kalmadan SSK Primlerinizin yatıp yatmadığını kontrol edebilecek, Şifresiz SSK Prim Sorgulama yapabileceğiniz gibi Bağkur ve Emekli Sandığı işlemlerinizi de gerçekleştirebileceksiniz. Bu yazı altında nasıl Şifresiz Sigorta Sorgulama yapacağınızı, nasıl Şifresiz SSK Hizmet Dökümü alacağınızı uygulamanız gereken adımları detaylarıyla aktaracağız. Bu yazı altında SSK Sigorta Sorgulama işleminin yanında Emekli Sandığı ve Bağkur için gerekli olan Tescil Kaydı Tespiti, Emekli Aylık bilgisi, Müstahaklık Sorgulama, Emekli Aylık Kesintisi, İşgöremezlik Ödeme bilgilerine de ulaşabilirsiniz:

SSK Sorgulama işlemini şifresiz gerçekleştirmek için gerekli adımlara geçiyoruz:

E-SGM ile Şifresiz SSK Sorgulama

E-Devlet şifresi konusunda çeşitli problemler,aksilikler çıktığından ve yurtdışında yaşayan vatadandaşlarımız için rahat bir şekilde SSK/Bağkur ve Emekli Sandığı Sorgulamalarını yapabileceği yeni bir uygulama getirildi. Bu uygulamayla ülkemizde çok sayıda insanı ilgilendiren SSK Döküm ve Hizmet Bilgilerine de ulaşılabiliyor. Bu işlemler pratik bir şekilde, sadece şahsa ait bazı özel bilgiler istenerek yerine getiriliyor.

SSK Sorgulama Şifresiz yapılabilmesi için Öncelikle E-SGM Sistemine giriş yapın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek:

Şifresiz SSK Sorgulama
Şifresiz SSK Sorgulama Ekranı

T.C Kimlik No, Baba Adı, Nüfus İli, Nüfus İlçesi, Cilt No, Aile Sıra No, DOĞUM TARİHİ ve son olarak  Güvenlik Kodunu girerek, Sorgula butonuna basınız.

Ardından gelen ekranda
SSK Prim/Hizmet Sorgulama için Hizmet Dökümü 4A
Bağkur Prim/Borç Sorgulama için ise Hizmet Dökümü 4B ‘ye basınız.

Gelen ekranda ne kadar priminizin yattığı, ne kadar daha prim yatırmanız gerektirdiği sizlere sunulacaktır. E-devlet Sistemi ile bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için SGK Kategorisindeki SSK Sorgulama adlı diğer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfa altında sadece Şifresiz Sorgulama yöntemi anlatılmakta. SSK/Emekli Sandığı/Bağkur işlemleri için menüden ilgili kategorileri seçebilirsiniz. Birçok konuda sizlere yardımcı olduğumuz konulara bu şekilde ulaşmanız mümkün..

 

  1. 1964 dogumluyum. 1985de yurtdisinda ise basladim. Mavi kart sahibiyim. Turkiyede sigorta girisim yok. Borclanarak emekli olabilmem icin kac günü ödemem gerekir.

  2. sgk da çalıştığım günleri emekli sandığna ekletmek istiyorum ancak e devlette 2004 den önceki prim günlerimi göremiyorum .. nasıl öğrenebilirim?Tşk

  3. İyi aksamlar hizmet dokumu sorguluycam ama nedense bir turlu sorgulayamiyorum neden sorgulanmiyor ilgilenirseniz sevinirim tesekkurler

  4. 1994 yılında stajer olarak bir resmi kurumda işe başladım. Sigorta numaramı bu tarihte aldım. Fakat bir günlük sigorta dahi yapılmamış. Bu durum hizmet süresini etkiler mi? 2005 yılından itibaren de sürekli olarak sigortam yatırıldı…

  5. genel saglık sigortasına tabi olup olmadıgımı ögrenmek istiyorum

  6. 4-1-1988 sigorta girişim var. ssk sorgulama işlemimi yapmaka istiyorum. askerliği ne kadar borçlanman gerekiyor ne kadar ödeyeceğim.

  7. bağkur emeklisiyim tc numaramla intibak zammımı öğrenemiyorum.sicil isteniyo sicil numaram hangisi bağkurda sicil mumarası varmı aydınlatırmısınız.

  8. Şifresiz Sorgulama yaptığımda prim günlerim hatalı gözüküyor. Bu sorun ne zaman giderilir acaba? Konuyla ilgili SGK’ya e-posta gönderdim, yanıt vermediler.

  9. şifresiz ssk sorgulamak istiyorum fakat bazı zamanlar site çalışmıyor. yetkililere söylüyorum lütfen sistemin altyapısını güncelleyin.

  10. Çok yardımcı oldunuz teşekkürler. Şifre olmadan işlem yapabilmek çok güzel. PTT’den şifre almaya çok üşeniyordum. Rahat SSK Hizmet Dökümümü Sorguladım sağolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.