Perşembe , 28 Mayıs 2020
Son Yazılar

SSK / SGK işe Giriş

SGK işe Giriş bilgilerini bu sayfadan edinebilirsiniz. Şifresiz SGK/SSK İşe Giriş Sorgulama sayfası sayesinde hem İşe Giriş bilgilerinizi, toplam gün sayınızı ve toplam yatırılan prim bilginizi edinebilirsiniz. E-Devlet şifrenizle E-Devlet Kapısı üzerinden bu işlemleri yapabileceğiniz gibi artık Elektronik Sosyal Güvenlik Merkezi yani E-SGM sayesinde bu işlemi şifresiz olarak yapabileceksiniz. Bu sayfa altından SGK İşe Giriş Bilgilerini online olarak nasıl edininilir, sgk işe giriş belgesi nasıl alınır gibi sorulara yanıt bulacaksınız. Online olarak alınan SGK Hizmet Dökümü bazı resmi noktalarda malesef işe yaramıyor bu gibi durumlarda SGK’ya bizzat kendiniz başvurmanız gerekmekte. Tüm bu soruların cevabı yazının devamında:

E-SGM Online SGK İşe Giriş Dökümü Alma

Elektronik Sosyal Güvenlik Merkezi  üzerinden SSK İşe Giriş Dökümü almak için öncelikle E-SGM’ye giriş yapın, ardından gelen sayfada T.C Kimlik Numarası, Nüfusa Bağlı olduğunuz İlin bilgisi, Cilt Numaranız, Doğum Yılınız ve güvenlik kodunu doğru bir şekilde aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi doldurun:

SGK İşe Giriş Örnek Kişi Bilgileri

SGK İşe Giriş Örnek Bilgiler (Resmi büyütmek için resme tıklayın)

Eğer bilgileriniz, doğru girdiyseniz:

HOŞGELDİNİZ

İSİM SOYİSİM şeklinde bir bildirim alacaksınız ve bir menü gelecek karşınıza. Bu menüde öncelikli olarak Hizmet Dökümü linkine tıklayınız. Ardından Hizmet Dökümü 4A bağlantısına tıkladığınızda, SGK İşe Giriş bilginizle birlikte bu zamana kadar sizin için yapılan tüm prim ödemeleri ve toplam gün sayınıza ulaşabileceksiniz.

SGK İşe Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

Yazımızda online olarak nasıl bu belgeyi edinebileceğinizden bahsettik. Fakat bazı özel durumlarda bu aldığınız çıktı yetersiz olacaktır. SGK İşe Giriş Belgesinin aslını bölgenizde bulunan en yakın SGK’ya başvurarak edinebilirsiniz.

İlgili Yazılar

7 yorum
  1. 01/11/1981 ilk sigorta girişim . 10/12/1965 dogmluyum.ne zaman emekli olurum. işe ilk girdigimde iş yeri beni çıraklık bordurası düzenlemiş ama ben çıraklık okuluna gitmedim .bu emekli olmama engel olurmu. teşekürler.

  2. merhaba 10.11.1969 doğumluyum ssk ya 01.03.1987 giriş 31.05.1988 çıkışım var toplam (450) gün. Emekli sandığına 17.11.1992 de göreve başladım halen çalışmaktayım kaç yaşında emekli ola bilirim bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  3. ssk primlerimin ödenip ödenmedigimi ve sgk ilk işe giriş tarihimi ögrenmek istiyorum. İlk işe giriş tarihim ESGM üzerinde hatalı gözüküyor.

  4. ssk işe giriş günümü öğrenmek istiyorum yardımcı olun lütfen

  5. soru önce verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sigorta girişim 1.1.1981 d.tar.25.08.1968 ne zaman emekli olurum sigortadan aldığım bilgiye göre işe girişimin değil yaşımın 18 dolduğu tarihe göre olduğunu söylediler ama önceden işe giriş,e göre hesaplanıyordu iş günü proplemim yok fazlasıyla iş günüm var 6300iş günüm var şimdi yaşınızı beklemeniz gerekiyor dediler önceki hesabıma göre 46 yaşında idi şimdi 49 yaşına beklemem söylendi bununla ilgili yapmam gereken bir şey varmı bana bir yol gösterirseniz sevinirim yada başka bir çaresi varmı saygılarımla.

  6. ne zaman emekli olurum ve işe giriş bilgilerimi öğrenmek istiyorum

  7. Sayın Yetkili 2010 Agustos ayında Kimlik yenileme sınavını karanazak,kimlik alabilmek için gerekli evraklarımı teslim ettim. Bir yıl geçmesine rağmen yeni kimliğimi alamadım. Kimlik sorgulama sayfasından, kimliğimin hazırlanıp hazırlanmadığını kontrol ettiğimde kayıt bulunamamıştır yazıyor. Eğer kimliğim hazırlanmışsa maille bildirebilirmisiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |