breaking news

Emekli Maaşı Sorgulama

Mart 31st, 2010 | by SGK Uzmanı

SGK İnternet sitesi, Emekli Maaşı Sorgulama için cidden pratik bir çözüm ortaya koymuş. Bu sayfa altında sizlere Emekli Maaşı Öğrenme için yapmanız gerekenleri anlatacağız.  Bu sayfa üzerinden isterseniz E-devlet şifreniz ile isterseniz TC Kimlik bilgilerinizle, dilerseniz de SMS ile Emekli Maaşı Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ile Emekli Maaşı Sorgulama / Öğrenme

SGK’nın 5502 SMS Bilgi Servisi Uygulaması ile de Emekli Maaşı Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile Emekli Maaşı Öğrenme Uygulaması için SGK 5502 SMS Bilgi Servisi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

TC Kimlik Numaranız ile Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Maaşınızı sorgulamak için sizlere vereceğimiz adrese TC Kimlik Numarası bilginizi girmeniz yeterli. Eğer bu numaraları bilmiyorsanız sitemizin Emekli Sandığı Bölümünde bu konuda sizlere yardımcı olabilecek yazılar bulunmakta..

Emekli Maaşı, Türkiye’de bize göre yanlış bir politikayla veriliyor. Çoğunuz şahit olmuşsunuzdur bir işçi emeklisinin, bir memurdan kat kat fazla para aldığını. Emekli Maaşı Dağılımında ciddi anlamda bir adaletsizlik hakim..

Emekli Maaşı Sorgulama için www.trsorgulama.com/sifresiz-ssk-sorgulama.html adresini tarayıcınıza girerek gerekli bilgileri doldurdun ve ilerleyen ekranda Emekli Aylık Bilgisi sayfasına girerek, aylık bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

SSK Sorgulama Sistemi Değişti! Ayrıntılar Burada Tıklayın
SON Haber: Emekli Sandığı’nın Sorgulama Sistemi de Değişti. Emekli Maaşı Sorgulama işlemini yapabilmek için yukarıdaki linke tıklayıp, ilgili yazıyı okuyunuz!

25 Comments

 1. şükriye özcanoğlu says:

  annannem 1979 da vefat etti dedemden aldığı maaşının sicil numarasını nasıl bulabilirim

 2. ali osman says:

  ben 05.10.2013 tarihinde emekli olacagım.. prim gün sayım 7350.. emekli maaşımı ne kadar alırım

 3. rifat çelik says:

  2008 emekli oldum.aynı yıl aynı kategoride aynı derecede emekli arkadaşımla ilk yıllar aynı maaşı alıyorduk şimdi tamamen farklı bu nasıl oluyor. ayrıca 2010 emekli arkadaşımda bende fazla alıyor sorduğumdada fazla karıştırma boşver diyor…e devlete maaşa bakalım diyoruz ordada bilgilere ulaşamıyoruz.vay vay ne oluyor ben mahkemeye başvurmaya hazırlanıyorum.

 4. kenan koca says:

  2008 yılının agustos ayında emekli oldum şu an elime geçen bürüt ve net ne kadardır teşekkürler hayır hiç sormadım ilk kez soruyorum

 5. Yüksel AKTAŞ says:

  Yukarıda belirtilen yakınmaları okudum ve gerçekten hayretler içinde kaldım,bende emekli maaşımın tutarı ve ilaç durumuna bakmak istedim fakat senelerdir rahatlıkla öğrendiğim ve kendime ait bilgilerimi öğrenemez duruma düştüm.Kimin bilgileri kimden saklanıyor bir türlü anlam varamiyorum.Ben başkası hakkında bilgi öğrenmek istemiyorum.
  Ama tabi Türk halkının Balık hafızalı olduğundan yararlanılmak istenildiği açıkça belli oluyor.

 6. MUSTAFA says:

  selam arkıadaşlar bana acil yardımcı olabilirmisiniz benim 2022 özürlü maaşı için başvurum var 2 defa rapor aldım 2006 dan bu yana herhangi bir cevap alamadım rapor %49 6 yıldır beni ugraştırıyorlar neden ?

 7. Rifat kara says:

  öncelikle kolay gelsin vereceğiniz cevap için şimdiden teşekür ederim.2009 ylında emekli oldum.850,00 tl den emekli maaşı bağlandı.ya bu devlet her altı ayda zam yapıyorum diyor maaşlara.ben bu ay 2 aylık farkla birlikde 10067. yani eski parayla birmilyaraltbinyediyüz tl aldım.anlamadığım benim 2 aylık farkın ne kadar yaptığı maaşımdan nerelere kesinti yapıldığını öğrenmek istiyorum.aklıma çok şeyler geliyor (derin yerlere kesiliyorda bizimmi haberimiz yok) sizden ricam beni bu konuda aydınlatırsanız.bundan sonraki aylarda internetden öğreneceğim adreside verirseniz sevineceğiz aile boyu.tekrar tşk eder kolaylıklar dilerim sayglarımla.

 8. Hüsamettin Turan says:

  Ben 1999 yılında emekli oldum.2007 Yılı ekim ayında tekrar sigortalı oldum 51 gün çalıştım tekrar müracat ettim.8628 gün üzerinden eski maşımdan 2 nci defa emekli oldum.Ben intibak yasasından faydalanacakmıyım. Saygılarımla

 9. hüseyin ünlü says:

  benim oglum 2022 maaş alıyordu 18 yaşını doldurunca maaşı kesildi .. yeniden başvurduk malmüdürlügüne ve bana bidilekce yazdırdılar ankara sosyal dayanışmaya gönderdik hala bicevap yok lütven yardımcı olurmusunuz…..

 10. sefer yıldırım says:

  emekli maaşımda sürekli düşüş görüyorum,yardımcı olursanız memun olurum

 11. Ahmet ARUZ says:

  Ahmet ARUZ; Hep konuşulan 2000 yılı öncesi emekli olanlar ın maaşı iyileştirilecek fark kapatılacak deniliyor. 2000 sonrası ise normal yıllık enflasyon oranında artacak deniliyor yoksa ben mi yanlış anladım. Peki ben 2000 yılında emekli oldum OCAK 2012 maaşım söylenilen gibi artmadığını gördüm yoksa 2000 yılında emekli olanlardan hiç konuşulmadı bizlerden de kesinti mi yapılıyor?

 12. adem says:

  2012 ve 2013 ssk emeklı zammı ne kadar

 13. metin özcan says:

  biz emeklilerle oynanıyor mu?yoksa bazı şeyler gizlenmek için şeffaflık tan vazmı geçiliyor.daha önce maaşımı ve kesintileri öğrenebiliyordum ama bu ay maalesef öğrenemiyorum.madem bizleri niye e şifre almaya mecbur ettiniz?..bizlerin 1 tl sine mi muhtaçtınız?..istense zaten bağışlardık ama o kadar uğraşmazdık……lütfen yetkilnin bire biz zaten herşeyden mağdur emeklilere cevap versin.tabii verebiliyorsa?:…..

 14. dilber çelik says:

  emekli maaşlarımızı ve zamlarımızı nasıl öğrenebiliriz

 15. bayram seleş says:

  ben özürlü bir vatandaşım 2022 sayılı kanunda nyararlanmaktayım 3.ayda aylık maaşımı 25.3.2011 tarihinde aldım 4.ay 5.ay ve 6.ay maaşlarım ptt şubesine yatmadığı için alamadım gereğini yapılmasını ve tarafıma bilgi verilmesini rica ederim saygılarımla

 16. mustafa aykan says:

  emekli sandığına tabii emekli bir işyerinde çalışırsa maaşından kesinti olacakmı, web sitesinden bulamadım. sgk gitsem saatlerce sıra bekleyecem ve eminim net bir bilgi veren
  olamayacak. ilgililerin dikkatine teşekkür. .

 17. Mustafa GÜRGÜR says:

  Emekli maaşımdan yapılan kesintileri görmek istiyorum.
  Saygılarımla.

 18. Yalçın Tan says:

  Emekli kişi sicil numarasını yazdımı anında, en kestirme yoldan yanıtını alabilmeli. Dön dolaş sonuç yok. Bu sır değil ki. Emekli maaşından kesintileri, varsa zamları önceden öğrenmenmekte emekli için yarar vardır. Daha ötesi emekli maaş durumunu öğrenmek için e-postadan da yararlanmalı. Bu konu emekli ile emekli sandığı arasında otomatiğe bağlanmalı. Emekliye bu yolla maaşını öğrenme iletisi de başvuru sayısı olarak sınırlanmalı. Örneğin yılda dört kez gibi.

 19. suphi yaşar karataş says:

  Lütfen emekli maaşı ile ilgili bilgileri daha kolay ve anlaşılır tarzda formatlayın;yeni düzenlemeleri ilgililer kontrol etmiyor mu? “Devlet Şifresi” de alındığı halde, emekli maaşını ne de ilaç kullanma süresini öğrenmek mümkün olabiliyor.
  YAPILAN ŞİKÂYETLER VE YAKINMALAR OKUNMUYOR MU?

 20. osman demir says:

  emekli maaşı sorgulamasından maaşımı öğreniyordum şimdi neden bu site yok hayret edilecek bişey bu her ay değiştiriyorlar usandım inanın

 21. sevil örcün says:

  emekli maaşımı her ay netten öğrenmek istiyorum ekim ayı vardı şimdi neden görünmüyor .

 22. belma erçetin-kamis says:

  ben 47 yaşinda bır bayanım…emeklı olmak ıstıyorum…borclanarak emeklı olma olanagım var mı….varsa ne yapmam gerekıyor…. 4-5 aydır bagkurluyum daha evvelde sssk lı ıdım …bılgı rıca edecegım…tesekkürler

 23. hayri akbulut says:

  emekli sandığına bağlı emeklilerin maaş durumları daha önce öğreniliyordu.bundan kim,neden rahatsız oldu da kaldırıldı?

 24. abdullah İŞCAN says:

  emekli maaşımı öğrenemiyorum neden öğrenemiyoruz daha önceleri çıkıyordu lütfen yardımcı olurmusunuz maaşımı öğrenmek istiyorum

 25. mehmet erel says:

  özel

  Emekli maaşım ne kadar ve ne zaman bağlanacak? 1,5 aydır bekliyorum. Daha ne kadar bekleyeceğim bilemiyorum.İlgililer bana yardımcı olursa çok memnun olacağım. Sesimi duyan olur mu acaba?

  konusunda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir