Perşembe , 28 Mayıs 2020
Son Yazılar

SSK Sorgulamaları

SSK Sorgulamaları kategorimiz altında sizlerle SSK Sicil No Sorgulama, SSK Çalışma Durumu Sorgulama, SSK Maaş Sorgulama. SSK Emeklilik Sorgulama gibi konulara yer vereceğiz.

Ülkemizde milyonlarca özel sektör çalışanının sosyal güvencesi için işverenleri tarafından devlete her ay düzenli olarak prim ödenmesi gerekmektedir. Bu primler halk arasında SSK prim ödemesi olarak adlandırılmaktadır. SSK primlerinin sorgulanması, SSK primlerinin ne kadar ücretten yatırıldığının görülmesi, emeklilik yolunda yapılması gerekenler, ne zamandan biri SSK’ya bağlı olduğunuzu görebilmeniz için yapacağınız sorgulamaların genel adına SSK sorgulama adı verilmektedir. 

SSK sorgulama yaparak geç fark edildiğinde ilerisi için problem yaratacak bir problemin fark edilmesi ve önüne geçilmesi mümkün olacaktır. Bu nedenle iş verenle ne kadar iyi niyet çerçevesinde çalışılırsa çalışılsın kişinin her ay düzenli olarak SSK sorgulama işlemini gerçekleştirmesi yararına olacaktır. SSK sorgulama geçtiğimiz yıllara kadar kurumun kendi internet sitesi üzerinden yapılabilirken günümüzde bu sistem tamamen kapatılmıştır. Kurumun kendi internet sitesi üzerinden yapılan SSK sorgulamalarının kapatılmasında güvenlik nedenleri ve bir çok resmi kurumun da artık belirli işlemler için internetten yararlanıyor olması ve internet üzerinde yapılabilen işlemlerin tek bir çatı altında toplanması gerekliliği yer almaktadır. SSK sorgulamalarının kurumun kendi internet sitesi üzerinden yapılmasının güvenlik problemleri oluşturabilmesinin nedeni başkalarına ait verilerin de kolaylıkla elde edilebiliyor olmasıydı. Kişi hakkında bir takım bilgilere sahip olan kişi herhangi bir engele, şifrelemeye takılmadan kolaylıkla onun SSK sorgulamasını yapabilmekteydi. Kişinin kendisinin haberi dışında SSK sorgulamasının yapılması ise bazen istenmeyen durumların yaşanmasına neden olabilmekteydi.

E-Devlet Kapsamında SSK Sorgulamaları

Tüm bu anlattıklarımızın sonucunda SSK sorgulama işleminin e- devlet kapsamında TRSorgulama.Com adresi üzerinden kişiye özel şifreyle yapılmasının doğru bir adım olduğunu söyleyebiliriz. Kişi PTT şubelerinden alacağı e – devlet şifresi sayesinde herhangi bir güvenlik problemi olmadan kolaylıkla SSK sorgulama işlemini gerçekleştirebilir. Kişi e – devlet şifresinin güvenliğinin kendi sorumluluğunda olduğunu bilip şifre konusunda özen göstermelidir.

İlgili Yazılar

TC ile SSK Sorgulama
Şifresiz SSK Sorgulama
SSK Sorgulama
SSK Hizmet Dökümü
4 yorum
  1. ben 680tl ile emekli oldum bes yilda 705tloldu maas artisimda bireksiklik var nezaman giderilebilecegini ogrenmek istiyorum

  2. ssk sorgulaması yapıyorum ama neden olmuyor

  3. mustafa eryılmaz

    ssk sicil kaydımı ve günümü öğrenmek istiyorum

  4. mehmet sırkıntı

    ssk prim ödemelerini şahsıma ait görmek istiyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |