Perşembe , 28 Mayıs 2020
Son Yazılar

SGK İşe Giriş / SSK İşe Giriş Bildirgesi Sorgulama

SGK İşe Giriş Bilgirgesi Almak için bu sayfadaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Eğer daha önce bir işte çalışmadıysanız bu belge SSK‘tan alınacak boş bir belgedir. Yani SSK İşe Giriş Bilgirgesi Sorgulama yapmanız gerekmemektedir. Ancak daha önce bir işte çalıştıysanız ve bu belgeyi daha önce doldurduysanız aynı işe giriş belgesi ile başvurunuzu yapabilir cevap bekleyebilirsiniz. Bu belgenin yanında bazı evraklar istenmektedir belgeyi teslim ederken o evrakları da teslim etmeniz gerekmektedir. Bu sayfa altında bu belgeyi nasıl edinebileceğinizi anlatacağız: Bir başka işlem ise daha önce çalıştığınız işten uzun süreliğine ayrıldıysanız ve çalıştığınız kurumun işsizlik ödeneklerini de dolduruyorsanız çalıştığınız kurumun sosyal güvenlik kurumuna bu bilgiyi aktarması gerekmektedir. Aslında bu belge size Sosyal güvence vermeyen firmaları ihbar etme niyetine de kullanılabilir ben işe girdim sigortam yatsın araştırın demek istiyorsunuz bu belge ile bu gibi sıkıntıları yaşamamak adına her zaman bir sosyal güvenlik departmanı olan ve güvenilir firmalarda işe başlamalısınız. Ayrıca bu belgenin yanında çalıştığınız iş yerinde her hangi bir olumsuzluk gördüğünüz taktirde iş yerini şikayet ve ihbar edebilirsiniz.

SGK – SSK İşe Giri Bildirgesi Alma  / Sorgulama

SGK İşe giriş bildirgesine internet üzerinden ulaşmak için öncelikle bir E-devlet şifrenizin olması gerekmekte E-Devlet şifrenizi her hangi bir PTT den alabilirsiniz. Zaten bir E-devlet şifreniz var ise o zaman Sosyal Güvenlik kurumunun SGK İşe Giriş Formu adresinden gerekli forma ulaşabilirsiniz.

Eğer E-Devlet şifreniz yoksa diğer yazılarımızı okuyarak nasıl şifre edinebileceğinize ulaşabilirsiniz. SSK İşe Giriş Sorgulama gibi birçok SSK Sorgulama işlemi için bu şifreye ihtiyacınız vardır.

İlgili Yazılar

SSK / SGK işe Giriş
Bir yorum
  1. halilibrahim yılmaz

    sigortamdan annemın yararlanmasını istiyorum bu mümkünmüdür

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |