breaking news

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama

Temmuz 7th, 2010 | by SGK Uzmanı

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama için bu sayfamızdan yararlanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Öğrenim Kredisi, çoğu öğrenciye çıkan ve geri ödemesi mesleğe atanmayla birlikte başlayan bir Kredi türüdür.. Meblağ düşük olmasına rağmen çoğu öğrencinin fazlasıyla işine yaramaktadır..  Öğrenim Kredisi Sorgulama ayrıntıları ve Öğrenim Kredisi Geri Ödeme Sorgulaması için yazının devamını okuyunuz

Öğrenim Kredisi Geri Ödeme

Öğrenim Kredinizi Geri Öderken, aldığınız parayı ödeyeceğiniz dönemin beyaz eşya fiyatlarına endeksli olarak ödersiniz. Diyelim her ay 200 TL olarak aldınız Kredinizi, bunu öderken aynı şekilde karşınıza çıkmayabilir. Öğrenim Kredisi Borcu Ödemelerini Sorgulamak için yurtkur.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do bu adresten faydalanabilirsiniz.

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama – Öğrenme

Öğrenim Kredisi Borcunuzu Öğrenmek için  eyurtkur.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/ogrenimOdemeParametreGiris.do adresine girdikten sonra ilgili bölüme TC Kimlik No‘nuzu ve Tarihi girmeniz yeterli.

Öğrenim Kredisinin zamanında ödenmesi çok önemlidir. Alınan bu kredi yükseköğrenim hayatından sonra belli dönemlerde ödenecek şekilde yapılandırılır. Öğrenim kredisi alan öğrenciler sayfamız ile yapacakları ödemeleri öğrenebilirler. Belirlenen dönemlerde yapılan ödemelerin sonuçları yine üstte belirttiğimiz Geri Ödeme sayfası yoluyla bir sonraki ay takip edilebilir. Öğrenim kredisi ödemelerini zamanında yapmak önemlidir. Çünkü zamanında yapılmayan ödemeler beyaz eşya endeksi üzerinden artırılmaktadır.

Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için Yorum Bölümüzü kullanabilir, diğer Öğrenim Kredisi kullanan ziyaretçilerimizle iletişime geçebilirsiniz..

7 Comments

 1. Ayşe Nagihan KAZAN says:

  Merhaba, daha önce sormuş olduğum soruya verdiğiniz hızlı cevap için teşekkür ediyorum. Ancak ben verilen adrese girdiğimde Öğrenciye Ödenen Tutarları görüyorum, oysa ben Yaptığım Ödemeleri görmek istiyorum. Bunun için hangi adresi kullanmam gerekiyor?

  Cevap: Geri Ödeme Sorgulaması için eyurtkur.kyk.gov.tr/web/YENI_GRODEME/geriOdemeParametreGiris.do bu adresi kullanabilirsiniz Ayşe Hanım. Ek olarak yazıya da ilgili linki eklemiş bulunmaktayız.

 2. Ayşe Nagihan KAZAN says:

  İyi günler,

  Öğrenim Kredisi Borcunuzu Öğrenmek için vermiş olduğunuz kyk.gov.tr/YurtkurogrenimGeriOdemeParametreGiris.do adresine erişim sağlanamıyor?

  Cevap: Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkürler. KYK internet sitesi, altyapısal değişikliğe gittiğinden ötürü böyle bir problem yaşandı. Yazıya çalışan linki eklemiş durumdayız. Oradan sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

 3. adem says:

  kardeş girdsi şuan mayıs ayının 2 sine kadar başvuru günü var

 4. serkanosma says:

  öğrenim kredisi affı yürürlüğe girdi mi lütfen bilgi veriniz

 5. cafer says:

  ögrenim kıredisinin ödenen faizleri ne olacak

 6. cafer says:

  evet bu işin sonu ne oldu bilen varmı?

 7. özkan says:

  öğrenim kredisi affı nezaman yürürlüğe girecek lütfen bilgi veriniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir