Perşembe , 28 Mayıs 2020
Son Yazılar

KYK Burs Sorgulama

Bu sayfa altından KYK Burs Sorgulama işlemi hakkında ayrıntılara erişebilir, KYK Burs Sonuçları bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Üniversite yaşamlarına başlayan öğrencilere en büyük maddi yardım aracı olan Kredi Yurtlar Kurumu her sene binlerce öğrenciye Başbakanlık Bursu, Öğrenim Kredisi veya Katkı Kredisi imkânı sağlamakta ve öğrencilik yaşamları boyunca her ay düzenli olarak banka hesaplarına bu parayı yatırmaktadır.

Üniversite sınavlarına başvurular esnasında ve daha sonra yerleştirmeler yapılınca başlayan KYK Burs ve Kredi Başvuruları genellikle Aralık ayı içerisinde sonuçlandırılmakta ve öğrencilere gereken işlemleri yapmaları için bilgi verilmektedir.

Bu Burs ve Kredi açıklamaları genellikle okul duyuru panolarında yer almaktadır. Ancak orada karışık isim listeleri arasında kendinizi aramak yerine direkt olarak internet üzerinden ismini bulabilir, kolaylıkla burs ya da kredi alıp almadığınız öğrenebilirsiniz.

KYK Burs Sorgulama – KYK Burs Sonuçları İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunun için yapmanız gereken ilk şey KYK’nın internet sitesine gitmek. Genelde o dönemlerde ana sayfada açılır bilgilendirme sayfaları olur. Ancak yoksa bile telaşa gerek yok. Sağ kısımda bulunan menüler arasında bulunduğunuz döneme ait Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvuru Sonucu bilgilerinin yer aldığı bir menü kesinlikle yer alacaktır.

eyurtkur.kyk.gov.tr/web/Yurtkur/ogrenimOdemeParametreGiris.do adresi üzerinden bağlanacağınız sayfaya TC Kimlik numaranızı yazarak giriş yaparsanız karşınıza kazandığınız Kredi ya da Burs hakkında bilgi mesajı gelecektir.

Şimdiden hayırlı dersler…

5 yorum
 1. Şimdiye kadar yatan kredi takip sitesi nerede?
  sitenin güncellenmesi gerekiyor. Yatan kredi sorgulama sitesi???

  Cevap: İlgili Burs Sorgulama link güncellendi. Tekrar kontrol edebilirsiniz.

 2. KYK Burs Sorgulama ile bursumu ne zaman alacağımı veya bursumun yatıp yatmadığını öğrenmek istiyorum

 3. Ercan ÇİFTÇİ

  Bursumu Ne Zaman Ödeyeceğim Birde Ne Şekilde Ödeyeceğim.

 4. Evrim Barış DURAN

  BORCUM YAPILANDIRILDI MI?

 5. Bursumu ve ne zaman yatacağını öğrenmek istiyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |