Cuma , 7 Ağustos 2020
Son Yazılar

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

Bu sayfa altında E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır, E-Devlet Şifresi Değiştirme ve diğer konularda  sizlere yönlendirmeler yapacağız. Buradaki yönergelerle siz de rahat bir şekilde E-Devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. Kasım 2010’da yapılan değişiklikle birlikte E-Devlet Şifresinin önemi daha da arttı. Mobil İmza ve Elektronik İmza uygumaları biraz daha zor olduğundan E-Devlet Şifresi herkes için en rahat yol olarak görülüyor. Bu konu altında sizleri bilgilendireceğiz

E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet Şifrenizi almak için size en yakın PTT şubesine üzerinde TC Kimlik numarası bulunan kimlik kartınızla başvurmanız gerekiyor. 1 TL’lik bir işlem ücreti ödeyerek TC Kimlik numaranıza tahsis edilecek şifreyi alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Giriş Yapma

Şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet Giriş sayfasından E-Devlet Şifresi’ne tıklayıp, ardından gelen ekranda TC Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Sisteme yaptığınız ilk girişte, güvenliğiniz için yeni bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Yeni şifrenizi belirledikten sonra E-Devlet işlemlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Değiştirme

Yeni şifrenizi belirleyip, sisteme ilk girişinizi gerçekleştirdikten sonra, sitenin sol kısmında bulunan “Kişisel Bilgi ve Ayarlarım” linkine tıklayıp, yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

E-Devlet ve E-Devlet Şifresi ile ilgili herhangi bir soru veya sorununuz olursa konu altındaki Yorumlar sekmesini kullanabilirsiniz..

10 yorum
 1. yurt dısında yasayanlar sadece konsolosluktan kendisi basvurarak alabilirler. birinin yerine başkasının alması söz konusu değiildir türkiye de de yurt dışındada sadece kendi e-devlet şifrenizi temin edebilirsiniz başka bi yolu yok . sifresini kaybedenlerde yine postaneye veya konsolosluga giderek kayıp ücreti ödeyip yeni şifre temin edebilir. bunuda sahsen yapma zorunlulugu vardır. e-posta vb. sekilde bir secenek yoktur. her türlü durumda kişinin kendisi bizzat postaneye veya konsolosluga giderek işlemleri halledebilir.

 2. slm ben e-devlet şifrmi unutum nasıl geri alabilirim acaba teşkürler..?

 3. bu şifre dediğiniz şeyi ptt ye gitmeden alınmazmı yav adam köyde kasabada duruyor her tarafda, ptt denilen yer yokki artık,,,,,,,, Bir insanı düşünen yok devamlı vatandaşı devlet yanına çeksin ve eziyet içinde yokluk la yaşasın diyor, devletimizz…,

 4. yurtdışında Başkonsolosluklarımızdan da 1 Mart 2011 tarihinden itibaren ücretsiz temin edebilirsiniz. Şahsen başvuru uygulaması, kişinin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adına işlem yapmasının önüne geçilmesini amaçlıyor.

 5. şerife sarıoglu

  ben şifremi unuttum ne yapacagım hakkında bılgı verırsenız sevınırım tskr.

 6. E-devlet şifresi almak istiyorum

 7. abdulvahap özdemir

  ben yurt dışındayım E devlet şifremi nasıl alabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi çalışmalar.arkadaşlar kolay gelsin.

 8. Ercan Akşit :

  E Devlet şifresi e-posta adresine gönderilebiliyor mu acaba? Bir bilginiz var mı bu konuda?

  Malesef böyle bir uygulama söz konusu değil. PTT’den gidip, almanız gerekiyor..

  Bilginize

 9. E Devlet şifresi e-posta adresine gönderilebiliyor mu acaba? Bir bilginiz var mı bu konuda?

 10. mürvet yıldız

  yurtdışındayım. E Devlet şifresini nasıl alabilirim, bir yakınım, mesela oğlum benim yerime
  postaneye müracaat etse ona verirler mi? (önümüzdeki dönemde Türkiye’ye gitme
  durumum yoktur.) Bir yol gösterirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |