Bağkur No Sorgulama

Bağ-Kur No Sorgulama için E-Devlet sistemini kullanmanız gerekiyor. Bağ-Kur yani İsteğe Bağlı Sigortalılık adı verilen sistem için E-Devlet üzerinden birçok sorgulamanızı yapabiliyorsunuz. Bunların arasında Bağ-Kur Numaranızı öğrenmekte bulunuyor. Bağkur No Sorgulama için çok kısa ve kolay bir şekilde işlem yapacağınız E-Devlet sistemi üzerinden Bağ-Kur bilgilerinize kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bu arada eski Bağ-Kur bilgilendirme sistemi kapanmış durumda. Bütün talepler E-Devlet sistemine iletiliyor olacak.

PTT kanalıyla aldığınız E-Devlet şifreniz ile giriş yapabileceğiniz Devletin Online Şubesi sizlere Bağ-Kur sekmesi altında birçok bilgiyi sunuyor olacaktır. Bu sebeple sisteme giriş yapmalı ve ilk açılan sayfada bulunan kurumlar listesinden SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumunun bölümünü bulmalısınız.

SGK için ayrılan bölüm sayfanın alt kısımlarında kalıyor. O sebeple aşağıda aramak daha mantıklı.

SGK sekmesini açtığınız zaman altında 4A – 4B ve 4C gibi bir liste çıkacak. Bağ-Kur sigortalıları için kullanılacak olan sekme 4B bölümüdür.

Online Bağkur No Sorgulama

Bu bölüm üzerinden 4B Hizmet Bilgisi yada 4B Ödeme Dökümü sekmelerinden kolaylıkla Bağ-Kur numaranıza ve Bağ-Kur ile ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

Bağ-Kur sitesi eski noktasından hizmet vermeyi bitirmiş durumdadır. Artık yeni hizmet noktası E-Devlet bünyesinde bulunan SGK çatısıdır. Bu konuda bilginizin olması zaman kaybı yaşamanızı engelleyecektir.

  1. bagkurluum maasim vergiden dolayi kesiliyor neden ne zamana kadar kesilecek CEVAP BEKLIORUM

  2. bağkur numarasını bilmiyorum ama t.c kimlik sorgulamasından giremez miyiz

  3. 2000 15 gün var 2006.çifci bakurluyum son2 yıla yakın ödyemedim.neyapmalıyım..babamın

  4. Bağkur’dan borcumuzu çıkardık ve tüm işlemlerimizi yaptırdık kasım ayı gibi her şey tamamlandı artık emekli olmanızı bekleyin dediler ama şu ana kadar hiç bir haber gelmedi.sistem kapalı sistem kapalı diyorlar. bankadan kredi çekip borcumuzu yatırdık. Emekli maaşını ne zaman alabilecek?

  5. bagkur borcumu ve bu ana borcum ne kadar ögrenmek istiyorum.borcumu peşin ve ya tasitlendirme yapabilirmiyim .kaç taksit uygulaması yapılıyor.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum .şimdiden tşklr.

  6. Bağ-Kur numaranız bulunamadı hatası alıyorum. Ne yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.