Pazar , 5 Temmuz 2020
Son Yazılar

SSK Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama işlemini ESGM üzerinden, E-devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı ile, SGK‘ya başvurarak yada SMS ile yapabilirsiniz. SSK Gün Dökümü Sorgulama işlemi ile ne kadar gün SSK‘lı olarak çalıştığınızı, primlerinizin hangi tutar üzerinden yattığını öğrenebilirsiniz. Gün Sorgulama işlemi ile öğrendiğiniz toplam gün sayısı bilginiz ile emeklilik gününüzü hesaplayabilirsiniz. Tüm bunları detayıyla yazımızın devamında anlatacağız.
Hepimizin de bildiği gibi dünya üzerinde ne kadar canlı yaşıyorsa doğar, büyür ve ölür. Hayatta bulunduğu sürece hayatını devam ettirmek ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak zorundadır. Yoksa gerekli olan hayati ihtiyaçlarını sağlayamazsa yaşama veda etmek zorunda kalırlar. Bu yüzden yaşamı boyunca ilk önce hayatını devam ettirebilmek ve daha sonra güvenli bir şekilde ömrünün geri kalanını geçirmek için çaba harcanmaktadır. Tıpkı çalışan işçilerin ve işverenlerin durumları gibi. Onlar da yaşamları boyunca temel insani ihtiyaçlarını yerine getirmek ve emekli olunca da hayatının geri kalan kısmını güvenli bir şekilde sürdürebilmek için çalışıp çabalamaktadırlar. SGK tarafından sigorta işlemleri takip edilerek sosyal hakları garanti altına alınmaktadır.

E-Devlet ile SSK Gün Sorgulama

E-Devlet Kapısına E-Devlet Şifrenizle giriş yaptıktan sonra Sorgulamalar bölümünde “Hizmet Dökümü 4A” linkinden sorgulama yapabilirsiniz.

ESGM ile Şifresiz SSK Gün Dökümü Sorgulama

SSK Sorguma Şifresiz sayfasında yönergelere uyarak ESGM‘ye giriş yapın. ESGM sayfasında soldaki menüden HİZMET DÖKÜMÜ linkine tıklayın. Ardından “Hizmet Dökümü 4A” veya “Hizmet Dökümü 4B” seçeneklerinden birini seçin. 4A SİGORTALI HİZMET DÖKÜMÜ veya 4B SİGORTALI HİZMET DÖKÜMÜ başlığı altında SSK Gün Dökümü Bilgileriniz karşınıza çıkacak. Buradan Gün Dökümlerinize, Toplam Prim Ödeme Gün Sayısı bilgilerine ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

SMS ile SSK Gün Dökümü Sorgulama

E-Devlet Şifreniz yoksa ve ESGM üzerinden işlem yapmak istemiyorsanız SMS ile SSK Gün Sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için 5502 SGK SMS Servisi sayfasından yararlanabilirsiniz.

Ülkemizde çalışan milyonlarca işçi bulunmaktadır. Üstelik bu işçilerin bakmak zorunda oldukları aileleri de vardır. Bu işçilere işveren kişiler ve bu kişilerin de yine bakmak durumunda oldukları aileleri vardır. Bunun üstüne tüm kamu çalışanları ve ailelerini de eklediğimizde devasa boyutlara gelen iş hayatı tahmin edilenden de çok daha fazla önem arz etmektedir. Şöyle ki; bu halkanın bir parçası olan tüm bireyler çalışma hayatları boyunca sigortalı olarak kendilerini güvence altına almak durumundadırlar. Belirli kriterleri de yerine getirdikten sonra emekli olmak ve emekli olunca da hayatının geri kalanını rahat bir şekilde ikame edebilmek durumundadırlar. İşte tüm çalışanların ve işverenlerin çalışma hayatları boyunca devlet garantisi altında olmaları ve emekli olduklarında da yine aynı şekilde devlet güvencesinde olabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigortalanmaları gerekmektedir. İşverenler tarafından tüm işçileri için zorunlu olarak yaptırılması gereken sigorta ile artık çalışanlar ve aileleri her türlü devlet güvencesinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmektedir. SSK Sorgulama sistemi sayesinde tüm çalışanlar sosyal güvencelerini kontrol edebilirler.

SSK Sorgulama işlemleri için her birey gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurarak sisteme giriş yapabilir. Sisteme giriş yaptıktan sonra ise dilediği şekilde SSK gün sorgulama yaparak sigortalılıkları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirler. Bu sisteme e-devlet üzerinden şifre ile ulaşabilmenin yanı sıra geçtiğimiz yıl devreye giren şifresiz SSK gün sorgulama sistemi üzerinden de sadece kimlik bilgileri ile ulaşamak da mümkündür.

İlgili Yazılar

2 yorum
  1. ssk pirimlerim şu ana kadar kaç gün ödenmiş

  2. Çok iyiymiş bu uygulama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |