Pazar , 2 Ağustos 2020
Son Yazılar

Kategori Arşivi: Emekli Sandığı


Emekli Sandığı İşlemleri bu kategoride. Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme, Maaş Hesaplama, Emekli Maaşı Sorgulama ve daha fazlası.

2016 Emekli Maaşı Sorgulama

Memur aylığı zamları dair atılacak adımlar, merakla takip ediliyor. 3 milyon görevli ve 2 milyon iş süresini tamamlamış yani emekli olmak üzere yaklaşık 5 milyon vatandaş, 2016-2017 görevli aylığı zamları dair her gelişmeyi yakından takip ediyordu. Geçen günlerde Iş ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, görevli maaşlarına 4+4, 2017 amaçlı 3+3 oranında zam öneriyi sunduklarını açıklamıştı. Fakat mutabakat sağlanamayınca 2016 ... Devamını Oku »

Emekli Maaşı Hesaplama

Emekli maaşı hesaplama konusu, oldukça kapsamlı ve dikkat gerektiren bir konudur. Öncelikli olarak tüm bilgilerin bilinmesi ve bu bilgilerin hesaplama orantıları ile doğru olarak kullanılması çok önemlidir. Her şeyde önce, SGK tavan tutarı hakkında bahsedelim. Siz, bu tavan tutarına kadar sigorta ödemeleri almış iseniz, ancak bu tavana göre emekli maaşı alırsınız. SGK prim tavanını aşmanız, daha fazla emekli maaşı alacağınız ... Devamını Oku »

İntibak Yasası Zam Oranları

İntibak Yasası ile ilgili daha önceki konumuzda intibak zamlarının ne kadar olacacağını ziyaretçilerimizle paylaşmıştık. Bu sayfada ise 1982 ve sonrasında emekli maaşı bağlananlar için intibak zammı tablosu bulunuyor. 3600 günden emekli olanlar, 5500 günden emekli olanlar, 6000 günden emekli olanlar ve 7400 ve 9000 günden emekli olanlar için kişilerin derece, kademe ve gösterge değerlerine göre intibak farkı oranları bulunuyor. Bu tabloya ... Devamını Oku »

İntibak Zammı Tablosu ve Maaş Hesaplaması – İntibak Yasası ile Kim Ne Kadar Alacak?

Son zamanlarda gündemdeki yerini koruyan konulardan biri de “Emeklilerde intibak yasası ile kim ne kadar alacak?” sorusudur. İntibak hesaplamaları sonucunda yıllardır maaşını eksik alan yaklaşık 2500 emekliye yapılacak olan toplu ödemeler başlamış durumdadır. Bu hesaplamalar sonucunda emeklilerin maaş hesaplarına yatırılmaya başlanan toplu ödeme tutarı, yaklaşık olarak 22 bin liraya kadar çıkmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Fatih Acar’ın açıklamalarına emekliler çok ... Devamını Oku »

2013 Emekli Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? – 2013 Emekli Maaşları

2013 yılına girmeye ramak kala yeni yıla dair akıllarda pek çok sorular oluşmuş durumdadır. Bu sorulardan bazıları cevaplarını bulurken bazıları ise hala cevap bulamayarak merakla beklenmektedir. Bilindiği üzere yeni yılda işçiler ve emeklilere verilecek zamlar yıl sonlarında görüşülür ve karara bağlanır. Her yıl olduğu gibi bu yılda da yapılan görüşmeler sonucunda 2013 Emekli Maaşları belirlendi. OVP’nin yaptığı açıklamaya göre Emekli ... Devamını Oku »

Emeklilik Hesaplama

Emekli Sandığı’na, Sosyal Sigortalar Kurumu’na veya Bağkur’a bağlıysanız sizin için hazırlanan Emeklilik Hesaplama formundan emekliliğinizi hesaplayabilirsiniz.. SGK‘ya veya Bağkur‘a bağlı olarak çalışan kişilerin şüphesiz akıllarındaki en önemli soru “Ne zaman emekli olurum?” sorusudur. Sosyal Sigortalar Kurumu‘nun gelişen teknoloji ile birlikte kendisine bağlı olarak çalışan kişileri internet ortamı üzerinden kolayca Emeklilik Yaşı Hesaplama hizmeti sayesinde kafalardaki ne zaman emekli olabilirim? sorusunun ... Devamını Oku »

Emekli Sandığı Sorgulama

Tüm Emekli Sandığı Sorgulama işlemleri için bu sayfa altındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Yeni gelen sistemle birlikte Emekli Sandığı Mensupları için de Sorgulama sayfaları tamamen değişti. Eski sistemde sadece Emekli Sandığı işlemlerinizi Sicil No’nuzu girerek yapabiliyordunuz fakat yeni sistemde sadece Sicil No’nuzu bilmeniz yeterli olmuyor. Site üzerinden kişisel bilgi içermeyen hesaplamalar kullanılabiliyor fakat Sicil No girilerek yapılan Sorgulama’lar kapanmış. Bu sayfa ... Devamını Oku »

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü işleminizi gerçekleştirmek bu sayfa altındaki yönergeleri takip ediniz. Emekli Sandığına mensupsanız ve Hizmet Dökümüzünü Sorgulatmak istiyorsanız eski sistemde kolay bir şekilde bu işlemizi gerçekleştirebiliyordunuz. emekli.gov.tr sitesinin ilgili sayfasından bu işlemnizi gerçekleştirebiliyordunuz. Fakat yeni sistemde bu işlem SSK Sorgulama da olduğu gibi biraz daha zorlaştı. Yazının devamından nasıl Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz: Devamını Oku »

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |