Salı , 18 Şubat 2020
Son Yazılar

İntibak Sorgulama

SGK‘nın birkaç gün önce duyurduğu İntibak Sorgulama sayfası yayında. SGK’nın yazılımcıları tarafından geliştirilen İntibak Sorgulama sayfasında TC Kimlik Numaranızı ve SGK Sicil Numaranızı girerek İntibak Yasası ile birlikte gelen maaş farklarını sorgulayabilirsiniz. Geliştirilen bu sayfa sayesinde maaşlardaki değişme rahat bir şekilde hesaplanabiliyor. Kişiler bu sayfa üzerinden İntibak Yasası ile oluşan İntibak Farkları ve Ocak 2013 Maaş Bilgilerine ulaşabiliyor. İntibak Zammı Sorgulama Sayfasının ayrıntıları yazımızın devamında:

SGK İnternet Sitesi Üzerinden İntibak Sorgulama

İntibak Sorgulama Ekranı

İntibak Sorgulama Ekranı

Öncelikle uyg.sgk.gov.tr/Intibak/ adresine giriş yapın. Bu adreste TC Kimlik numaranızı ve SGK Sicil Numarası bilgilerini girin.

Ardından gelen ekranda kişinin  Adı ve Soyadı, Tahsis Numarası, İntibak Farkı  ve  2013/Ocak Aylığı bilgilerine ulaşacaksınız.

Sistem çok yoğun olduğundan ara sıra kesintiler olabiliyor. Böyle durumlarda intibak sorgulama işleminizi 15 dakikada bir deneyebilirsiniz.

İntibak Zammı Sorgulama Detayları

Ülkemizde 2000 yılından evvel emekli olan vatandaşların maaşları ile ilgili düzenlemeler netleşti. İntibak yasası olarak bilinen bu çalışma neticesinde yaklaşık 2 milyon vatandaşımız bu haktan yararlanabilecek. Bu haktan yararlanacak olan vatandaşlarımızın arasında emekliler ve maluller yararlanabilecek. İntibak yasası neticesinde toplamda 2 milyar 500 milyon TL ödenecek. İntibak zammı neticesinde hak sahiplerinin maaşlarına yansıyacak olan zam farkı 290 TL’ye kadar yükselebiliyor.

İlgili Yazılar

5 yorum
  1. slm babam 1983 de emekli oldu. 2008 de vefat etdi, ssk primide 5000 i gecgin annem neden intibak yasasindan yararlanamiyor. bilgilendirirseniz sevinirim simdiden tesekkur ederim.

  2. 1998 yılında emekli oldum gelen zam ne kadar

  3. T.C. Kimlik numarası ile intibak yasasından yararlanmam gerekiyor. ancak intibak yasasından yararlanamıyorum. nedenini nasıl öğrenebilirim?

  4. babam 1986 emeklisi intibak yasasından beş kuruş bile yararlanmamış hikayemi yoksa

  5. 1998 YILINDA SSK DAN EMEKLİ OLDUM NEDEN İNTİBAK YASASINSAN YARARLANAMIYORUM

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |