Pazar , 2 Ağustos 2020
Son Yazılar

GSS Borç Sorgulama / Öğrenme – Genel Sağlık Sigortası Borç Sorgulama

Bu sayfa üzerinden GSS Borç Sorgulama / Öğrenme işlemlerinizi basit bir şekilde yapabilirsiniz.  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kurumunun 1 Ocak 2012 tarihinde yürürlüğe koyduğu Genel Sağlık Sigortası Uygulaması, Gelir tespitleri sonucunda gelirleri asgari ücretin 3de 1i kadarından fazla olanlar sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler sigorta yatırmakla hükümlü kılınmıştı. Bu uygulama ile birlikte uygulamanın kısa ismi olan GSS hayatımıza girmiş oldu. Yazının devamından online olarak veya diğer yollardan GSS Prim borçlarınızı nasıl ödeyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Web üzerinden GSS Borç Sorgulama

Genel sağlık sigortasını sorgulamak için Sosyal güvenlik kurumunun web adresine girip online hizmetler bölümünden işlem yapmanız gerekmekte. Yada daha pratik olarak Ziraat Bankasının GSS Borç Sorgulama sayfasından işleminizi rahatça yapabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz.. Sorgulama işleminiz için sgk.ziraatbank.com.tr adresini kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden yapılan işlemleri 22:00 – 02:00 yapabiliyorsunuz. Bu saatler dışında sorgulama ve tahsilat işlemi çalışmıyor.

Genel sağlık sigortası kapsamına girenler, ödemekle yükümlü oldukları genel sağlık sigortası primini ödemedikleri taktirde prim borçları birikir. Ayrıca bu prim borçları her zaman için karşınıza çıkacak olan bir engel olacaktır.

Öğrenciler için Genel Sağlık Sigortası

Eğer üniversite öğrencisiyseniz yine bu sağlık sigortası borçlarınıza dikkat etmek durumundasınız. Her yıl Ekim ayında öğrenci olduğunuzu kanıtlamak için SGK kurumuna güncel öğrenci belgenizle başvurmak durumundasınız. Başvurmadığız taktirde, tarafınıza borç çıkarılacaktır. Belgeyi verdiğiniz taktirde öğrenci olduğunuzu kanıtladığınızdan isminize GSS Borcu tanımlanmayacaktır.

Bir yorum
  1. 2013 ssk kesildi muayene neden muayene olamıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |