breaking news

Emekli Sandığı Sorgulama

Aralık 13th, 2010 | by SGK Uzmanı

Tüm Emekli Sandığı Sorgulama işlemleri için bu sayfa altındaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Yeni gelen sistemle birlikte Emekli Sandığı Mensupları için de Sorgulama sayfaları tamamen değişti. Eski sistemde sadece Emekli Sandığı işlemlerinizi Sicil No’nuzu girerek yapabiliyordunuz fakat yeni sistemde sadece Sicil No’nuzu bilmeniz yeterli olmuyor. Site üzerinden kişisel bilgi içermeyen hesaplamalar kullanılabiliyor fakat Sicil No girilerek yapılan Sorgulama’lar kapanmış. Bu sayfa altında yeni sistemde Emekli Sandığı Sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız:

E-Devlet ile Emekli Sandığı Sorgulama

Yeni sistemle birlikte kişisel bilgilerinizi içeren sorgulamaları yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. E-Devlet şifresi almak için PTT’ye TC Kimlik numaranızı içeren kimlik kartınızla gidip 1 TL ödemeniz gerekiyor. E-Devlet Şifre alma ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

E-Devlet şifrenizi edindikten sonra Emekli Sandığı Hizmet Dökümü, Emekli Sandığı Maaş Sorgulama gibi işlemleri yapabilmeniz için sitemizin Emekli Sandığı kategorisine göz atınız.

5 Comments

 1. incianalan says:

  emekli sandğından 1997 yılında emekli oldum

  2013 yılı ocak ayı maaşımı ZAMSIZ aldım sebebi nedirr teşekkürler

 2. murat kotan says:

  1978 yılında 657 kanuna tabii olarak devlet memutluğna emekli sandığına tabi olarak) başladım ve 1998 yılında istifa ettim , devlet bana emekli ikramiyesi vermedi herhangi bir hak talep edebilirmiyim

 3. Metin Ergücen says:

  Sayın yetkil
  Babam bağkur emeklisi idi bu arada belediye başkanı seçildi.başkanlıktan dolayı makam tazminatı alıyordu.ancak vefat etti.maaşı anneme bağlandı.fakat makam tazminatı ödenmiyor .nedenini öğrenebilirmiyim .teşekkürler

 4. özcan çağlar says:

  mrb kolay gelsin iyi çalışmalar benim anneciğim şehit annesi olup devletimiz tarafından heryılın ŞUBAT ayı maaşında aldığı tütün parasını bu sene alamamıştır acaba bir sorunmu var araştırmalarımda öğrendiğim kadarıyla diğer şehit analarımız almış ama benim anneciğim almadığı için bana sıkıntısını iletti bende tarafınızdan bu konu hakkında yeterli bilgiyi alacağımı düşünerek bilgi talep etmekteyim beni aydınlatır ve anacığımı aydınlatmada yardımcı olursanız size minnettar olucak teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim iyi günler..

 5. Özkan Ünal says:

  Emekli maaş hakkında denel bilgiler ulaşamıyorum.Kesintiler miktarını görmek için ne yapmaliyım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir