Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Son Yazılar

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü işleminizi gerçekleştirmek bu sayfa altındaki yönergeleri takip ediniz.

Emekli Sandığına mensupsanız ve Hizmet Dökümüzünü Sorgulatmak istiyorsanız eski sistemde kolay bir şekilde bu işlemizi gerçekleştirebiliyordunuz. emekli.gov.tr sitesinin ilgili sayfasından bu işlemnizi gerçekleştirebiliyordunuz. Fakat yeni sistemde bu işlem SSK Sorgulama da olduğu gibi biraz daha zorlaştı. Yazının devamından nasıl Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama işlemini gerçekleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz:

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Sorgulama

Online bir şekilde Emekli Sandığı işlemlerinizi yapabilmek ve Hizmet Durumunuzu sorgulamak için TC Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız diğer konulardaki anlatımlardan nasıl şifre edinebileceğinizi öğrenebilirsiniz..

Emekli Sandığı Hizmet Süresi Hesaplama

Eğer hizmet sürenizi kendiniz hesaplamak istiyorsanız öncelikle emekli.gov.tr/bilgi/HizmetHesabiServlet1 adresine giriş yapınız, ardından gelen sayfada cinsiyetinizi, doğum tarihinizi ve Emekli Sandığına tabi olan hizmetlerinizin başlangıç ve ayrılış tarihlerini gün ay yıl olarakseçiniz. Eğer hala Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışmaktaysanız ayrılış tarihi kısmını boş bırakınız. Eğer görevi bırakıp tekrar başladıysanız ayrı ayrı doldurunuz. Eğer ki diğer sosyal güvenlik kuruluşlarında da geçen hizmetiniz varsa Diğer Hizmetleriniz kısmından onları ekleyiniz.

Bu şekilde Emekli Sandığındaki Hizmet Sürenizi hesaplayabilirsiniz, TC Kimlik numaranızla Emekli Sandığı Hizmet Dökümü alabilmeniz içinse yukarıda anlattığımız yönergeleri uygulayabilirsiniz..

4 yorum
  1. tarım bakanlığında 23.11.1987 yılında beri V eteriner Hekim olarak çalışmaktayım fiili hizmeti 2 yıl 8 ay 15 gün hizmetten saydırmamla .Bu süreninde birleştirildikten sonra hangi tarihte emekli olabilirim doğum tarihim 01.03.1969 Teşekkürler

  2. 1990-1994 yıllarında emekli sandığına bağlı olarak çalıştım fakat hizmet süremi göremiyorum şu anda ssk ya bağlı olarak çalışıyorum onu görebiliyorum

  3. ya bu ne biçim acıklama ptt git 1 tl öde devlet bize sundugu imkanlara bak zengin olacak 1 tl ile burası türkiye

  4. Emekli Sandığından emekliyim. Maaşımı sorgulamak, ilaç durumunu (Raporlu ilaçları) bitiş tarihini ögrenmem gerekiyor ama ulaşamıyorum. Yaardımcı olusanız sevinirim. Teşekkürler. Bu sayfanın üst tarafında birşeyler yazılı ama çözemedim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |