Pazar , 5 Temmuz 2020
Son Yazılar

Araç Sorgulama

Değişen sistemle birlikte E-Devlet üzerinden verilmeye başlanılan hizmetlerden birisi de Araç Sorgulama sistemidir. Ülkemizdeki araç nüfusu dikkate alındığında, buna birde bu araç kitlesini kullanan dikkatsiz şoför sayısı eklendiğinde oldukça yararlı ve kullanışlı bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Ancak öncelikle E-Devlet’e giriş yapabiliyor olmanız gerekli. SSK’lıların yeni geçtiği sisteme, Araç Sorgulama işlemi çok daha öncesinden uygulamaya girmişti

Araç Sorgulama sistemi Plaka üzerinden aracın Modelini – Rengini – Yaşını öğrenmenize imkân sağlayan bir sistemdir. Ayrıca Araç Sorgulama sistemi ile aracınızın ödenmemiş Trafik Cezaları olup olmadığına da bakma imkânına sahipsiniz.  Yazımızın devamında da sistem hakkında size bilgiler sunuyor olacağız. 

Yenilenen E-Devlet yapısına bağlı olarak bu sorguları yapabilmek için E-Devlet sistemine girmeniz gerekiyor. Bunu sağlamak içinde ya E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden 1 TL karşılığında almalı, ya da Mobil İmza, Elektronik İmza gibi seçeneklerden birini kullanıyor olmanız gerekmektedir.

E-Devlet üzerinden yapacağınız giriş ile hem Araç Sorgulama ve Araç Borç Sorgulama gibi hizmetlere, hem de yakın dönemde oraya toplanacak diğer birçok devlet işlemine kolayca ulaşabiliyor olacaksınız.

Araç Sorgulama sistemi üzerinden günlük olarak binlerce araç sorgulanmakta ve döküm alınmaktadır.

Bu arada sizlere şu bilgiyi de vermekte yarar var. Daha önce Trafik.gov.tr adresi üzerinden Araç Sorgulama işlemi yapılabilmekte idi. Bu site üzerinden yapılan sorgulamalarda bir şifre istenmiyordu. Ancak E-Devlet sistemi ile bütünleşme kapsamında bu sayfadan sorgulama yapmak istemeniz durumunda sistem sizi direkt olarak Türkiye.gov.tr adresine yönlendiriyor. Bilginiz olsun. Araç Sorgulama işlemlerinizi Türkiye.gov.tr üzerinden gerçekletebilirsiniz..

İlgili Yazılar

Bir yorum
  1. borç sorgulama

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Yıldızlı alanları doldurmalısınız.

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Reklam Gizlilik Politikası
Trsorgulama.Com'un T.C. Devletinin siteleriyle hiçbir alakası yoktur. Sitedeki Sorgulama Sayfaları, özellikle SGK, Bağkur ve Emekli Sandığı mensubu Türk vatandaşları için Bağkur, Emekli Sandığı ve SSK Sorgulama işlemlerine yardımcı olmak amaçlı oluşturulmuştur. Sitedeki yorumlardan ve yazılardan TRSORGULAMA.COM sorumlu değildir. |